Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Cibuľa je rodu ženského. Poznal som kedysi jedného Cibuľu, ale ten svet nijako neovplyvnil a už vôbec nie mňa. Takže TÁ cibuľa, zeleninová neviestka, jedovatá smrdľavosť. Je nepochopiteľné, prečo je jej predaj stále legálny, držanie nie je protizákonné, konzumácia je štátom dokonca podporovaná. Nič nehovoriace heslá typu : „Zelenina je zdravá“ alebo „Pestuj zeleninu, posilníš mier“ sú zavádzajúce, ba škodiace, rozširujú sa ako tichý jed a do podvedomia ľudí sa dostáva filtrovaná správa : cibuľa je zelenina, zelenina je zdravá, ak budem jesť cibuľu, budem zomierať v menších bolestiach...


Na XXIV. ročníku kongresu „Zdravá výživa a jej historický odkaz na prahu konca“, ktorý sa konal pod záštitou WHO v Turčeku pri Martine 17. až 21. mája 2003, odznel famózny príspevok profesora Franka Matusczeka z Čelákovickej univerzity, ktorý, okrem obsahu, zaujal aj formou, keď ho pán profesor osviežil prekrásnou tanečnou kreáciou na tému : mrkvový prívarok a jeho vzťah k volskému oku. V súvisloti s týmto príspevkom ešte spomeniem rozkol frakcií vegánov a vegetariánov, ktorý nastal ihneď po odznení posledného slova simultánneho prekladu (nemusím zdôrazňovať, že kongres bol medzinárodný a oficiálna reč, v ktorej boli prednášané príspevky bola fínština ako pocta zakladateľovi medzinárodnej spoločnosti pre klonovanie púpavy, Mikona Balbäho a navyše sa v neďalekých Turčianskych Tepliciach konalo stretnutie fínskeho ministra zahraničných vecí s tunajším rodákom, Jozefom Matulom, vynálezcom plastickej rybárskej mušky). Vegánov pobúrilo predovšetkým porovnávanie masla a margarínu, ale vrcholom bolo pre nich veľmi dehonestujúce vyjadrenie prednášajúceho na adresu arašidového masla, keď pán profesor Matusczek prehlásil, citujem : „...táto odporná hmota, nasilu importovaná z USA v snahe ovládnuť aj naše mozgy, bola, našťastie, neprijatá európskou inteligenciou...“. Táto veta však pobúrila aj americkú sekciu, ktorá zastupovala výrobcov geneticky upravovaných potravín a na protest poslala do Bieleho domu správu, že na Slovensku existuje vážne podozrenie na výrobu biologických zbraní. George Bush vzápätí pohrozil vojenskou intervenciou, ale WHO v poslednej chvíli jeho rozhodnutie zvrátila úprimným ospravedlnením a ako prejav dobrej vôle profesor Matusczek zjedol dva krajce chleba s pomazánkou z geneticky modifikovanej kukurice. Iránska delegácia, ktorá prehlásila, že sa nemá začo ospravedlňovať, na protest vyvesila transparent, ktorého znenie by sa voľne dalo preložiť : „Onion, onion, narodil sa krave slon“, čo na oplátku rozčúlilo frakciu pre genetickú manipuláciu hovädzieho dobytka. Našťastie sa uź blížila hodina konca prednášok a začiatku večerného programu, ktorý sa odohrával v miestnom pohostinstve, kde účastníci kongresu mali možnosť ochutnať pivo Šariš, ročník 1986. Keď nastali zažívacie problémy u všetkých účastníkov, bola v Turčeku vyhlásená karanténa a kongres sa neplánovane predĺžil na 30 dní.

Uf, tieto príhody ma len utvrdili v názore na promiskuitnú vzdelanosť, ale celý kongres priniesol jeden obrovský pozitívny výsledok : s kórejským vedcom Mjongčolom Če z Pchongjangskej univerzity, sme založili frakciu pre vylúčenie cibuľe z verejného života. Mjongčola som presvedčil hlavne tým, že som mu nevedel preložiť slovo cibuľa a doteraz si myslí, že z verejného života sa snažíme vylúčiť karfiol, ktorý v jeho rodine spôsobil v minulosti tragédiu a okrem toho sa Mjongčol v zahraničí vždy rád začlení do akejkoľvek frakcie, lebo doma mu to režim nedovolí.

 

 

comments