Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Nenachádzal som dôvod na žitie a cibuľa mi ho mohla vrátiť. A aj dnes som pesvedčený, že som sa nemýlil. Nikdy. Ale ako som mal prekonať strach z tej prečudesnej zeleniny? Je pravda, že som mal k dispozícii pár dobrých tabletiek, ale ako každé anticibulostikum, ma veľmi uspávali. A to radšej ani nebudem podrobne opisovať, čo sa dialo, keď som si vypil. Alkohol, samozrejme. Príbalový leták len nejasne upozorňoval na mierne komplikácie, ale nebolo tam nič o úplnej strate (seba)vedomia, pocitoch smútku a premene všetkých ľudí na nepriateľov.

A skúste sa celé dni pohybovať po území nepriateľov, kde vás chcú všetci okradnúť, zbiť, zabiť alebo aspoň opľuť. Po ďalších drobných experimentoch som sa anticibulostika zbavil. Zavrhol som farmakologickú liečbu, čim som si znepriateliľ svojho doktora, lebo prišiel o predaje, ktoré sľúbil jednej firme, ktorá mu zaplatila študijný pobyt v Brazílii pre celú rodinu na dva týždne. Tak som mu aspoň sľúbil, že budem recepty vyberať a tabletky zahadzovať. Ale to nie je podstatné. Pre mňa. Možno to ale pomôže ministrovi zdravotníctva.

Narodeniny sa blížili, dnešok bol už včerajšok, takže opäť štvrtok, ale minulosť stále ostávala nevyriešená. Nemohol som si dovoliť začať myslieť na smrť skôr ako sa zbavím elemntárneho problému, ktorý mi neumožňoval, priam zakazoval, začleniť sa, normálne sa zaradiť a skloniť hlavu. A to som musel ešte stihnúť hromadu ďalších záležitostí. Nejaký ten strom, deti, domy, dať niekoľkým ľuďom do držky (psychiatrom počnúc) a urobiť pár dlhov. Zoznam dlhý ako pred štvrtkovým nákupom. A opäť som sa dostávame k mystike. Mystický štvrtok – nákup po omši, duševný aj materiálny orgazmus v jeden deň. Ostatné dni som ani nežil, ale za predpokladu, že každý deň je štvrtok, som vlastne žil stále. A vtedy som našiel ďalšiu pravdu:


Za prepokladu, že existuje Cyklický moment návratu (dokáže o tom niekto pochybovať?) a bytostne sa s ním stotožníte, stačí, keď budete žiť len vo štvrtok a tým ušetríte 6/7 času pre ďalšie aktivity bez straty času na žitieTáto pravda, ktorej som dal názov "Život je skoro nekonečný, minimálne šesťkrát dlhší" bola Vatikánom uznaná ako alternatíva k učeniu o posmrtnom živote a všetci duchovní v našom meste dostali príkaz začínať ňou každú štvrtkovú modlitbu. Uznanie pravdy mi tiež prinieslo aj prvé finančné úspechy: namiesto autorských práv mi bola predĺžená splatnosť faktúr z Vatikánu až na šesť dní, čo mi umožnilo uvoľnené finančné prostriedky investovať do tabaku.

A tu niekde začala moja láska k závislostiam.

 

 

comments