Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Ako sa vám to stalo?


Neviem. Skutočne si nespomínam. Je to už dosť dávno a ako iste viete, moja pamäť tým tiež bola postihnutá. A nie len pamäť, aj s prostatou mám odvtedy problém. Pobolieva ma. Zle sa mi močí. O tom druhom radšej nehovorím, to som už tiež dlho neskúšal. Vlastne ani nebolo s kým.


Dobre, o tom kedy sa vám to stalo sa teda nič nedozvieme, ale môžete nám povedať niečo o príčine?


Áno, samozrejme, veď preto robíme tento rozhovor, všakže... Teda skúsim to, aj keď sa mi o tom rozpráva ťažko, verte mi. Všetko začalo tou praženicou. Musel som po nej vyhľadať psychiatra. Teda skúsil som najprv psychoanalytika (v našej ulici boli vtedy traja), ale sú drahší ako zubár a okrem toho som každého psychoanalytika vždy uspal. A čo je najhoršie, zdravotná poisťovňa to nehradí. Jedna praženica. Vždy som sa vyhýbal cibuli, lebo som veril, že niečo tak odporne páchnuce musí byť aj jedovaté. Kto cestuje MHD, pochopí. Ja necestujem. Bojím sa automatických dverí. Teda nie dverí, ale toho čo môžu spôsobiť: že po zatvorení zostanem na nesprávnej strane. Takže cibuľa. V detstve som sa omietal podieľať na varení aby som nevidel, že sa na to používa cibuľa. Celá rodina rešpektovala moje právo na bezcibuľový život. Samozrejme, bola to otázka čisto filozofická, lebo v praktickom živote sa tá zelenina používala všade. Ja som však o tom odmietal vedieť. Svätá prostata. Vždy po omši som veľmi vyhladol a to je aj jeden z dôvodov, prečo tam už nechodím. Z tých ďalších by som mohol uviesť aj to, že okrem hladu som tam aj prechladol a aj keď nie som žiadny šetrivec, k šialenosti ma privádzali aj faktúry z Vatikánu so štvordňovou splatnosťou. Chodil som tam vždy vo štvrtok. Štvrtok je mystický deň – všetky dôležité veci sa udiali (a budú diať) vo štvrtok. Okrem môjho narodenia, ale to je spôsobené nepresnosťou gregoriánskeho kalendára, čo sa dá veľmi ľahko dokázať:


sobota mínus štvrtok je rovná piatok mínus jeden sa rovná štvrtok

 Tento postulát s názvom Cyklický moment návratu som objavil, samozrejme, taktiež vo štvrtok a v konečnom dôsledku je ním možné dokázať, že každý deň je štvrtok.

Práve vtedy som sa rozhodol prekonať ten dávny strach a pripravil som si praženicu na cibuli. Odstrániť tabu môže byť veľmi obtiažne. Mal som strach prameniaci z nedôvery, ale vedel som, že keď sa mi to nepodarí dnes, musel by som čakať do ďalšieho štvrtka a to som si pri mojom veku už nemohol dovoliť - za niekoľko dní už tridsaťtri rokov.

comments